Щороку 22 червня в Україні вшановується День скорботи і пам’яті жертв війни – день, коли у 1941 році нацистська Німеччина розпочала кривавий наступ, який перетворив українські землі на арену масових руйнувань, страждань і людських втрат.
За різними оцінками, під час Другої світової війни загинуло від 8 до 10 мільйонів українців. З них – приблизно 5 мільйонів цивільних осіб. Понад 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, і ще 10 мільйонів людей втратили свої домівки. Повністю або частково зруйновано понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. Україна зазнала втрат у тій війні, які перевищили сумарні втрати Великої Британії, Канади, США і Франції.
День скорботи
встановлено Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року.
Цього дня по всій країні традиційно оголошується загальнонаціональна хвилина
мовчання.

Немає коментарів:
Дописати коментар