Героям Нацгвардії — низький уклін! Дякуємо Вам за віддану службу, за те, що оберігаєте наш спокій. Нехай Господь береже кожного з Вас, а Україна буде вільною та мирною!
«А ви думали, що Україна так просто. Україна - це супер. Україна - це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». Ліна Костенко
середа, 26 березня 2025 р.
понеділок, 24 березня 2025 р.
«ПОЕЗІЯ ОЖИВАЄ». Артем Пивоваров - Блакить твоїх очей
У кліпі "Блакить твоїх очей" ми свідомо обрали шлях простоти та мінімалізму, щоб підкреслити чуттєвість самої пісні. Камерна атмосфера студії, м'яке освітлення й чорно-біла естетика створюють відчуття позачасовості – ніби цей запис міг з'явитися в будь-яку музичну епоху. У центрі уваги – чисті емоції та творчий процес без прикрас. Тут немає складних декорацій чи спецефектів, лише музиканти, інструменти та щирі переживання. Глядач ніби підглядає за репетицією і опиняється всередині цього інтимного моменту. Коли музика така щира, їй не потрібні додаткові прикраси. "Блакить твоїх очей" – це історія про те, як звук може промовляти сам за себе, залишаючи все несуттєве поза кадром. Це відео – немов погляд крізь замкову щілину у світ, де народжується справжнє мистецтво.
Шевченко і Олдрідж: дружба двох Прометеїв, що порвали кайдани
Ліворуч Айра Олдрідж, картина Тараса Шевченка, 1858 р.
Справа Тарас Шевченко, автопортрет, 1860 р.
Уявіть собі: в середині ХІХ століття легендарний афро-американський актор, що втік від рабства на інший бік земної кулі, знайомиться з великим українським поетом – колишнім кріпаком і політичним в'язнем. А ще уявіть внутрішнє взаєморозуміння й солідарність у творчій взаємодії між двома непересічними митцями.
Ця історія могла б лягти в основу роману чи стати сценарієм фільму або п'єси. І трапилась вона взимку 1858-1859 років, коли в Санкт-Петербурзі славетний український поет Тарас Шевченко познайомився з чорношкірим актором, якого звали Айра Одрідж. Це знайомство одразу ж переросло в нетривалу, але дуже близьку дружбу, про яку розказували очевидці, і яка залишилася на шевченкових ескізах і навіть зворушливому портреті американця.
Олександр Вертинський – блудний П’єро України
Він був оригінальним співаком і поетом. Його акторська гра зачаровувала. Його вважали однією з ікон російської культури. Ним захоплювались глядачі від Москви до Парижу, від Нью-Йорка й Голлівуду до Шанхаю. Цей улюбленець післяреволюційної російської діаспори, взірець «буржуазного декадансу» був ідолом і в Радянському Союзі, де в числі його шанувальників був Сталін. На Заході з цим «російським» космополітом дружили Чарлі Чаплін, Марлен Дітріх і Принц Уельський. Для них він був Алєксандром Вєертінскім.
Але за своїми численними масками він приховував таємницю, що непокоїла його до останніх років життя – усвідомлення й визнання того, що він – українець.
Юліан БАЧИНСЬКИЙ – перший ідеолог незалежної соборної України
Складно знайти людину, яка би не чула про Миколу Міхновського та його «Самостійну Україну». Однак насправді не він був першим, хто сказав: незалежній та соборній Україні – бути. Цим першим ще за кілька років до Міхновського став Юліан Бачинський. Галицький соціал-демократ, який з цікавістю ставився до ідей Маркса і Енгельса. Але в сучасній Україні про нього згадують нечасто. Яким був життєвий шлях Юліана Бачинського, через що він конфліктував з Іваном Франком і Михайлом Грушевським, який вплив мала його праця «Україна irredenta», як він намагався отримати дипломатичне визнання для УНР від Сполучених Штатів Америки й чому переїхав жити в Харків наприкінці 1933 року – дивіться у відео.
неділя, 23 березня 2025 р.
(Не)відомі волиняни: Ізидора Косач-Борисова
21 березня 1888 року в селі Колодяжне в знаній волинській родині Косачів народилась донька, яку назвали Ізидорою. Дочка Олени Пчілки та Михайла Косача. Не типове для Волині ім’я «Ізидора» вибирала сестра Леся разом з мамою, дуже хотіли, щоб вона була колись, як виросте, «донна Ізидора». Вона могла стати видатною вченою і також прославити свій рід Косачів-Драгоманових, пише Diaspora.ua, але доля приготувала для неї інший шлях.
Марія Капніст та її славетний рід: історія нескореності
Дізнайтеся історію Марії Капніст та її роду, що пережив випробування, залишившись відданим ідеалам свободи і людської гідності.
пʼятниця, 21 березня 2025 р.
«АНОНС ПОДІЙ». Киснева станція. Офіційний трейлер
«АНОНС ПОДІЙ». "Ярослав Мудрий — тесть Європи"
Документальна стрічка Олесі Ногіної розповідає про легендарного правителя Київської Русі — князя Ярослава Мудрого. У дитинстві, бувши кульгавим хлопчиком, який зазнавав булінгу, він навіть не підозрював, що одного дня зуміє об’єднати розрізнені землі навколо Києва та створити могутню середньовічну державу.
Важливу роль у його правлінні відіграла дружина —
шведська принцеса Інгігерда. Разом вони започаткували далекоглядну
матримоніальну політику, зміцнюючи міжнародні союзи через шлюби своїх дітей із
європейськими монархами. Три доньки Ярослава стали королевами великих держав —
Норвегії, Франції та Угорщини, закріпивши вплив Русі на політичній мапі Європи.
Фільм поєднує
документальне кіно і художню реконструкцію.
Старт в Україні:
27 березня 2025
четвер, 20 березня 2025 р.
«Не можна покидати Париж, Лифар. Ви повинні залишитися, на Вас покладено небезпечну місію…»
З початком війни між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом Сержа Лифаря вчергове підозрювали усі - німці і французи, комуністи та емігранти. Для німців – ворог/русіш, для гестапо – ворог/єврей/русіш, а для деяких французів, для яких зовсім недавно був об’єктом поклоніння, з початком війни та окупації Парижу він став ненависним russe і більшовиком, а згодом - ненависним гестапістом...
середа, 19 березня 2025 р.
«Не стати на бік чуми»: неймовірні історії з життя та крилаті фрази Ліни Костенко
Ліні Костенко 19 березня виповнюється 95. Не любить, коли з неї роблять «ідола», звеличують чи обсипають пишними епітетами. Тому без зайвого красномовства, але щиро, пишемо про цікавезні історії з життя поетеси — як мріяла стати льотчицею в дитинстві, чому жбурляла в Івана Драча нагородою та як таємно від доньки їздила в Чорнобиль. А ще про те, як пані Ліна «всі 30 років незалежності знала, що росіяни на нас нападуть». Розповідаємо, яка Ліна Костенко в житті, що любить одягати та які фірмові фрази використовує в особистому спілкуванні.
вівторок, 18 березня 2025 р.
«РОДОМ З УКРАЇНИ». Спарроу Елен (1891—1970)
Видатна французька лікарка та мікробіолог.
Народилася 3 вересня 1891 року в Богуславі Київської губернії в родині чиновника англійського походження Леопольда Павловича Спарро та його дружини Ксенії Стефанської, доньки лікаря.
«РОДОМ З УКРАЇНИ». Ган Олена Андріївна
У дівоцтві Фадеєва, літературний псевдонім Зенеїда Р-ва (1814–1842), одна з перших жінок-письменниць, постійний автор журналів “Библиотека для чтения” та “Отечественные записки”. Мати відомого теософа Олени Блаватської та письменниці Віри Желіховської.
понеділок, 17 березня 2025 р.
Села Волині та їхні мешканці у 1910-х на світлинах Володимира Сахарова
У 1909 році ще студентом Володимир Сахаров разом з майбутнім
етнографом Петром Єфіменком під керівництвом Федіром Вовка брав участь у
розкопках пізньопалеолітичної стоянки у селі Мізин на Чернігівщині. Влітку того
ж року Антропологічне товариство відрядило Сахарова супроводжувати Вовка в його
поїздці північними та центральними районами Волині.
Про це пише кандидатка історичних наук, дослідниця етнології
та матеріальної культури Оксана Косміна у журналі «Локальна історія».
Дослідники мали на меті зібрати експонати для Етнографічного відділу російського музею та здійснити антропометричні дослідження. Це була добра школа польової роботи для Сахарова, яка дала можливість вже наступного 1910 року податися у самостійну етнографічну експедицію у західні та південні частини Волині, а також у північні частини Київщини, які були близькими за культурою. Ця експедиція Сахарова завершила системне дослідження українського Полісся, яке ініціював Вовк.
Левко Чикаленко, археолог
Левко Чикаленко – громадсько-політичний діяч, відомий представник Празької школи українських археологів, учень антрополога Федора Вовка. Він народився 3 березня 1888 року в селі Перешори (нині Подільський район Одеської області) в сім’ї мецената Євгена Чикаленка.
Федір Вовк: антрополог, який руйнував теорію «злиття трьох народів»
Федір Вовк – етнограф, антрополог, археолог, громадський діяч, автор понад 200 наукових робіт, якими здобув світове визнання. Він народився 17 березня народився 1847 року в Крячківці на Полтавщині в козацькій родині. Його батько був вчителем та економом у місцевого пана.
Дольд-Михайлик: полтавський Артур Конан Дойл
122 роки тому на Полтавщині народився Юрій Дольд-Михайлик -
український прозаїк і драматург, автор роману "І один у полі воїн",
який тільки в СРСР друкувався багатомільйонним накладом.
Вважається, що найпершим шпигунським романом у Радянському Союзі був український бестселлер нашого славетного земляка Юрія Дольд-Михайлика "І один у полі воїн".
четвер, 13 березня 2025 р.
Дерев'яні церкви Мармарощини. Велоекспедиція
У цьому відео ми досліджуємо унікальні дерев'яні церкви
одного із найцікавіших регіонів України - Мармарощини. Ми відвідали Ділове,
Середнє Водяне, Колодне, Шандрово та багато інших закарпатських сіл з
неповторним колоритом та мальовничими краєвидами. Та головне - це готична
дерев'яна архітектура, яка не зустрічається більше ніде в Україні. Зйомки стали
можливі завдяки співпраці з асоціацією "Єврорегіон Карпати-Україна",
тож їм окрема подяка за ідею і допомогу в її реалізації.
Відео створено в рамках проєкту «Транскордонна стежка дерев’яної архітектури – це шанс зберегти унікальну спадщину польсько-української прикордонної культурної спадщини», який реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» спільно з Підкарпатською Регіональною Організацією Туристичною за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.
Містичні легенди "українського Версалю": кого шукає Біла Діва в Підгорецькому замку на Львівщині
Величний. Вишуканий. Містичний. Палац у Підгірцях огорнув
себе затишною мантією ошатного парку і позирає гордовито на допитливих
туристів, які все прибувають і прибувають, аби і собі спробувати розгадати його
таємниці. Чим здивує замок відвідувачів? Чи побачили ми Білу Пані у підземеллі
та яка велична споруда біля замку здивує не менше, ніж сам замок? Може, саме
вам Підгорецький замок відкриє свої таємниці.
За 89 кілометрів, або ж за півтори години їзди від Львова, у селі Підгірці Бродівського району простягнувся "український Версаль", перлина України архітектурної – Підгорецький замок – пам'ятка архітектури епохи ренесансу і бароко.
"Грати "хороших радянських людей" мені не довіряли": чому Богдан Ступка міг ніколи не потрапити в кіно
Серед ролей Богдана Ступки було багато історичних постатей:
гетьмани Іван Брюховецький ("Чорна рада"), Іван Мазепа ("Молитва
за гетьмана Мазепу"), Богдан Хмельницький ("Вогнем і мечем"), а
також Чингісхан ("Таємниця Чингісхана"), Олександр Керенський
("Червоні дзвони"), Борис Годунов ("Кремлівські таємниці"),
Остап Вишня ("Із житія Остапа Вишні") та інші. Серед останніх його
кіноробіт були: "Тарас Бульба", "Дім", "Одного разу в
Ростові" та "Безодня"...
"Мені не завжди аплодували. Були й розгромні рецензії. Але мої ролі – як діти, ні від кого не відмовляюся", – згадував актор.
вівторок, 11 березня 2025 р.
Історія львівського математика, який став польським прем’єром
Одним з найбільш неординарних уродженців Львова безсумнівно є Казимир Бартель. Польський математик, залізничник, інженер, він неодноразово ставав прем’єром міжвоєнної Польщі і був одним з найцікавіших політиків свого часу. Тим не менш, для сучасних львів’ян він і досі покритий пеленою забуття, що не в останню чергу можна пояснити деякою контроверсійністю офіційної польської політики по відношенню до українців у 1920-1930-ті роки. Проте це не означає, що постать Бартеля повинна бути забута. Тож пропонуємо вам поглянути на постать львів’янина з незвичною долею та трагічним кінцем життя.
Історія українських грошей: від античних монет до гривні та шагів
Гроші – фундаментальний елемент ідентичності. Саме тому в Україні нарешті ініційована реформа із заміни копійок на шаги. Україна має надзвичайно багату історію. Ми мали в обігу гроші майже з усього світу, а також власні центри карбування. Період від появи перших монет ранніх цивілізацій на території України й до виникнення суто українських монет, бонів та інших фінансових паперів обговорюємо з доктором історичних наук, зберігачем фондів Музею грошей НБУ Андрієм Бойко-Гагаріним.
Як повертали мозаїки і фрески Михайлівського собору з російських музеїв
Історія повернення в Україну історичних цінностей Михайлівського золотоверхого собору з російських музеїв. Унікальні мозаїки, фрески, шиферні плити з собору були вивезені в російські музейні установи в два етапи - в 1938 і в 1947 роках. В цьому сюжеті кандидат мистецтвознавства Юрій Олександрович Коренюк розповідає про те, як вдалось повернути в Україну частину цієї колекції.
Що у Шевченка під кожухом? | БЕЗ БРОМУ | Олександр Боронь
У школі про Шевченка розповідали далеко не все. Це інтерв’ю
про найбільш суперечливі та міфологізовані моменти у його біографії.
Як колишній кріпак зміг стати “своїм” у петербурзькому бомонді? Чи був Шевченко антисемітом? Які мав відносини з алкоголем та жінками? Чи усвідомлював своє месіанство? Чи створював образ із кожухом та смушевою шапкою зумисне?
Фільм "Кобзар. Історія однієї книги" | Т.Ткаченко, С. Сотниченко
"Кобзар. Історія
однієї книги" - це фільм-біографія, тільки цього разу головним персонажем
виступає не людина, а книга, яка, однак, має цілком людську долю. Фільм досліджує
біографію «Кобзаря», а точніше трьох його видань, що побачили світ за життя
Шевченка у 1840, 1844 та 1860 роках. Висвітлюється й супутня проблематика, як
то - виникнення абетки, текстологія творів Шевченка і його дружня переписка,
його перша подорож в Україну, арешт, і остання мандрівка 1860-го року, цензура
і таємний нагляд. Усі вони тісно переплетані з біографією “Кобзаря”. Також,
факти біографії цієї книги зможуть оповісти про зародження модерної
ідентифікації українців - перетворення їх з “малороссийской народности” на
народ із державним прагненням.
«Кобза́р» — назва збірки поетичних творів Тараса Григоровича Шевченка. У наш час під назвою «Кобзар» розуміють усі віршовані твори Шевченка, однак перші «Кобзарі» містили тільки деякі його поезії. Всього за життя Шевченко створив 228 поетичних творів: віршів, поем та балад, однак слід зазначити, що деякі з віршів Шевченка мають декілька дуже відмінних один від одного варіантів і тому кожен з цих варіантів вважається окремим твором.
понеділок, 10 березня 2025 р.
Історія створення державного гімну України
10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну — одного з головних державних символів країни. Цей державний символ отримав свої слова у 1862 році, а музику — у 1863-му. Vogue.ua розповідає особливу історію створення державного гімну України.
Що означають знаки і мітки на середньовічній київській цеглі? Будівельні технології Давньої Русі
З Києва, з
будівництва в кінці X століття Десятинної церкви, почалась історія кам'яного
будівництва на Русі.
Однак про
будівельні технології того часу відомо зовсім небагато.
Хто були ці
талановиті майстри, які почали робити такі складні і сміливі для свого часу
проекти? Де і як випалювалювалась така величезна кількість цегли?
В чому
відмінність будівельних шкіл різних міст Русі?
В цьому сюжеті
ми спробуємо дізнатись відповіді на деякі з цих питань.
На цю тему ми поспілкуємось з Оленою Махотою,археологинею, науковою співробітницею Національного заповідника Києво-Печерська лавра. Нещодавно, у вересні 2024 року була надрукована її перша наукова монографія, присвячена знакам на цеглі часів Русі з колекції Печерського монастиря.
Найдавніші кінохроніки Києва 1911-1912 років! Старий Хрещатик, залізничний вокзал, вулиці міста.
В цьому сюжеті
Ви побачите дві найдавніші збережені кінохроніки Києва, 1911 та 1912 років.
Це справді унікальні кінодокументи, які дозволяють переміститись більш ніж на століття в минуле.
Золоті ворота. Як вони виглядали насправді? | Інша версія реконструкції головних воріт Києва
Вражаюча реконструкція головного в'їзду до середньовічного Києва-Золотих воріт. Хто збудував Золоті ворота? Якими вони були насправді? Невідомі факти про історію знаменитої памятки. Унікальна авторська реконструкція стародавнього Києва XI сторіччя.
Золоті ворота в Києві – це фейк. Як насправді виглядала легендарна брама тисячу років тому
Сучасний захисний
павільйон може суттєво відрізнятися від оригінального вигляду воріт.
Золоті ворота —
це монументальна парадна брама середньовічного Києва, столиці Русі, про яку,
здавалося б, відомо все. Але насправді, за свою тисячолітню історію вони
перетворилися із величного в'їзного комплексу на руїни двох напівзруйнованих
стін, закритих сучасним захисним павільйоном, що відтворює їх зовнішній вигляд.
Існує декілька версій реконструкції Золотих воріт, і насправді вони могли виглядати дещо інакше. Архітектор Дмитро Горбатюк розповів про це детальніше.
субота, 8 березня 2025 р.
ЧЕРНІГІВ. Історії блокади міста (ENG SUB)
Це фінальна серія
з циклу фільмів про дітей та молодь України в умовах війни, котра створена за
підтримки Українсько-данського молодіжного дому.
В цій серії ми покажемо вам три історії молодих хлопців з Чернігова, хлопців котрі творять та задають сучасний ритм культурного й мистецького серцебиття в місті. Всі вони пережили блокаду Чернігова та поділилися з нами своїми власними історіями, історіями війни, страху, боротьби, віри.
пʼятниця, 7 березня 2025 р.
Феномен Володимира Івасюка, або «Червона Рута»
У II пол. XX ст., в складних умовах панування псевдо-мистецьких методів соціального реалізму, жорсткому тоталітарному контролю усіх сфер життя суспільства у Львові активно діяла й співпрацювала молодь, розвиваючи й поширюючи українське національне мистецтво, включаючи естрадну музику. Великий внесок у розвиток пісенної культури «міста Лева» та української культури загалом належить Володимиру Івасюку – видатному українському композитору, поету, Герою України (посмертно), основоположнику української естрадної музики.
10 цікавих фактів про Володимира Івасюка
З нагоди дня народження видатного українського композитора,
поета та музиканта Володимира Івасюка, який 4 березня 2025 року відзначав би
свій день народження, ми пропонуємо вам зануритися у світ його творчості та
дізнатися 10 цікавих фактів про його життя.
Його пісні, сповнені мелодійності та патріотизму, стали символом української культури, а його талант та працелюбність надихають покоління митців. Володимир Івасюк – це не просто ім’я, а ціла епоха в історії української музики, чия спадщина продовжує жити в серцях мільйонів.
середа, 5 березня 2025 р.
ХИМЕРНИЙ КРАЙ | Єдинороги живуть в Україні | Масони та філософський камінь
А чи знали ви, що
в Україні всього вісім пам’яток під охороною ЮНЕСКО? І ось одна з них — не
велична фортеця чи старовинний храм, а бетонний стовп посеред поля. Але це не
все. Чи чули ви, що останнього єдинорога у світі вполювали саме на українських
теренах у 1530 році? Звучить, як казка? А це лише початок історії.
Де саме це
сталося, які сліди залишили єдинороги та інші магічні істоти? І чому цей шматок
бетону на подільському полі охороняється на рівні найцінніших спадщин людства?
Що він приховує — сліди міфічного минулого чи загадку нашого одвічного
прагнення пізнати незвідане?
Щоб розплутати ці
таємниці, експедиція проєкту "Хащі" вирушила на пошуки відповідей. І
тепер ви можете приєднатися до цієї подорожі через екран.
Любіть Україну во времія люте, пізнавайте її та досліджуйте, підтримуйте українських захисників, дізнавайтесь нове разом з Хащами.
понеділок, 3 березня 2025 р.
По обидва боки Дніпра
Друга половина XVII і початок XVIII ст. видалися надзвичайно важкими для українського народу. Київ та Лівобережжя увійшли до складу Росії, Правобережжя та Західна Україна були під владою поляків, Буковина – під турецьким ярмом, а Закарпаття – під гнітом угорських феодалів. Панівний клас зовсім не дбав про розвиток медицини. У Речі Посполитій, зокрема. рівень медичного обслуговування населення був такий, що „…всякий, хто хотів, … міг бути лікарем, … лікував, відкривав аптеку, готував ліки – без найменшої перед ким-небудь відповідальності”.
неділя, 2 березня 2025 р.
KALUSH feat Skofka - Додому
"Не треба бути багатослівним шоб пояснити зміст треку під назвою «додому». Тільки залишивши Калуш пару років назад, викупаю ціну запаху в рідній вітальні, в моєму домі. Рідна хата фо лайф!"
Прогнози українського астролога, якого слухав Папа! Юрій Дрогобич – вчитель Коперника / Параграф
Перше в світі астрологічне передбачення написав львів'янин Юрій Дрогобич, за 20 років до народження Нострадамуса. Вчений, астролог, медик, ректор Болонського університету і оракул для польського короля. Як він зміг так прославитись та чи збулись його передбачення?
В темі нам
допомогли розібратися
– Професор
історії з Дрогобича Леонід Тимошенко.
– Історик та експерт ГО "Літопис Незламності" Іван Бездудний.
Шевченко похований не сам! Де насправді поховали Хмельницького? / Параграф
Вестмінстерське абатство в Англії, Собор святої Женев'єви чи Сен-Дені у Франції, Вавель у Польщі: ці місця у Європі об'єднані не тільки монументально архітектурою. Там поховані видатні політики, полководці та митці. Люди які зробили значний внесок у становлення цих країн. В Україні таких особистостей, за нашу довгу історію, назбиралось сотні. Значна їх частина похована за межами України, а місця поховання ще частини - взагалі невідома. Чому так сталося і чи варто повертати їх на землі, за які вони боролися? Про це у новому випуску програми "Параграф" з Юлією Галушкою.
Невідома історія козацтва! Як Сагайдачний розбив турків на морі. Підводний човен козаків/ Параграф
Україна, держава
фактично без флоту, відігнала від своїх берегів потужний російський флот і
загнала його на бази. Вміння проводити на морі блискавичні, а головне -
асиметричні - операції та перемагати більш численного ворога - це давня
традиція українців. Приміром, битва за Кафу та походи на Стамбул. Як їм це
вдалося? Яким був флот, на чому ходили у Синоп та як дурили турків. Це
Параграф: як козаки на морі воювали.
Гості студії – письменник Антон Санченко та військовий історик, голова ГО "Центр мілітарної історії" Василь Павлов.
субота, 1 березня 2025 р.
Леся Українка, якої ми не знали | Богдана Романцова в онлайн-проєкті "Власні назви"
Кожне
покоління знає Лесю Українку по-своєму. Напередодні дня народження письменниці,
перекладачки та культурної діячки ми поговоримо про грані її особистості, які
донині є маловідомими для більшості українців.
Гостею
онлайн-проєкту "Власні назви" Мирослави Барчук буде літературознавиця
Богдана Романцова.
Теми, які
обговорюватимемо в етері:
– Міфи про
Лесю Українку.
– Як Леся
Українка стала письменницею номер один?
– Осоружна
Москва: в якому середовищі зростала Лариса Косач?
–
"Плеяда": перекласти європейську класику у 17 років.
– Кохання і
релігія: чому Леся Українка жила з чоловіком невінчаною?
– Як Леся
Українка вписала Україну у європейський контекст.
Катерина Бужинська - Україна-це ми!
Народились ми
в Україні -
На Поліссі, на
Буковині;
На Поділлі і
на Волині,
Біля сивих
Карпат і в Криму.
Краю рідний
мій, любий краю -
Якщо хтось
мене запитає:
"Що таке,
скажи, Україно?"
Я скажу
відверто йому:
Україна - це
я! Україна - це ти!
Україна - це
ми, Україна!
Дивний спів
солов’я, в білих квітах сади;
Чорне море,
Донбас, полонина!
Ми єдина
сім’я! Сестри ми і брати, -
Ми с тобою і є
ця країна.
Україна - це
я! Україна - це ти!
Україна - це ми, Україна!...